fbpx
Motorky

MOTAR 250

Že se z nás někdy stanou motorkáři bych tipoval před časem jen těžko, ale že se staneme motArkáři, to by nás nenapadlo ani ve snu.

V Chile a Jižní Americe celkově je jizda po dvou kolech velice oblíbená a rozšířená ale vše se točí kolem malých obsahů cca do 400ccm. Cokoliv nad takový obsah se okamžitě stává drahou raritou pro buržousty. Stejné platí o evropských značkách jako BMW nebo KTM. A když vám v kapse zrovna moc pesos necinká, dostanete se k levným čínským kopiím, v tomto případě osvědčené Hondy XR 125 L.

Soudruhům z Říše středu se zdál původní obsah málo a tak ho zvedli na 250 ccm. Nový motocykl přišel na necelých 50.000 pesos, což v roce 2017 vycházelo na nějakých 37.000 korun.

První kilometry s byla kombinace ůdivu a zmaru ale nakonec si vše sedlo a sečteno podtrženo se za 14.000 km nepokazilo nic, co by nebylo zapříčeněné naší vlastní vinou. Myšák a jeho rozmarné rozebrání motoru by mohl vyprávět. Po cestě přes tři latinskoamerické státy jsme se vrátili zpět do Santiaga a všem strojům našli nové majitele.

Najetých KM14.000
Akustický tlak skřípání brzd119dB
Oslněných slečen1
Hodnocení magazínu Los Motos Locos6/10
ŠTÍTKY
Podobný obsah