fbpx
Motorky

JAWA DANDY 125

Do Mongolska na největší kravině, jakou dokážeme vymyslet.

Tak by se asi dal popsat náš nápad expedici do centrální Ásie. Nutno podotknout, že úplně původní verze byla účast na Mongol Rally, která má přesně taková pravidla. Při přípravách jsme ale začali postupně zjišťovat, že slavný závod už se přetransformoval do podoby něčeho, čehož jsme vlastně nechtěli být součástí. Všem budoucím účastníkům přejeme spoustu zábavy ale my si dokážeme život zkomplikovat sami a bezkonkurenčně lépe než jakákoliv organizovaná taškařice.

Protože Jawa je synonymem našich začátků, říkali jsme si že by dávalo smysl poohlédnout se po něčem jiném než je nezdolná motorelikvie minulého století a Jawa 125 splňovala kubický limit pro výše zmíňěnou Rally. Na Bazoši jsme našli dva modely, které byly naprosto perfektní – a jediné.

Při pobytu v dílně, který byl opravdu intenzivní a zabral čistého času několik měsíců jsme si k těmhle křehkým kráskám vytvořili pozoruhodný vztah – Láska&Nenávist a nic mezi tím.

Po startu naší cesty jsme první správku absolvovali na dvacátém sedmém kilometru a naše budoucnost vypadala opravdu pochmurně. Jak to celé dopadlo se můžete podívat v sekci Expedice > Multistán

Najetých kilometrů12.000
Nabídky k sňatku4
Opravy svárů rámu3
Hodnocení dle Tádžické omladinyхорошо
ŠTÍTKY
Podobný obsah